VÝCHOVA BEZ PORAŽENÝCH

Začátkem léta 2017 jsem absolvovala Instruktorský Kurz PET – Výchova Bez Poražených podle Thomase Gordona. Načerpala jsem spoustu inspirace, praktických dovedností i nových pohledů.

DSC_90121

Knihu Výchova bez poražených ráda doporučuju a sama z ní při komunikaci nejen doma s dětmi čerpám už pár let. Jsem moc vděčná za možnost být průvodcem ostatním rodičům na jejich cestě obracení se sama k sobě, porozumění vlastním potřebám a při učení se novým dovednostem v komunikaci nejen s dětmi.
To je pro mě na Výchově bez poražených nejcennější, že nedává žádné univerzální rychlonávody, nebere rodičům jejich kompetence, nenabízí instantní řešení, ale je autentická, uchopitelná a čerpá ze života.

DSC_0297

P.E.T. (Parent Effectiveness Training = nácvik účinnějšího rodičovství) je lety osvědčený formát kurzu pro rodiče, který pomáhá rodičům po celém světě budovat a udržovat dobré vztahy s dětmi, řešit složité situace a konflikty v rodině.
Konflikty jsou v blízkých vztazích nevyhnutelné. Důležité je, jak je umíme zvládat. S námi se můžete učit, jak na to.
P.E.T. je postaven na myšlence, že výchova se může obejít bez trestů a vést k naplnění potřeb dětí i rodičů takovým způsobem, aby z nejbližších vztahů nikdo nevycházel poražený.
Kurz vychází z myšlenek psychologa Thomase Gordona, které popsal ve své knize Výchova bez poražených. Skládá se z osmi tříhodinových setkání (celkem 24 hodin), během kterých se kromě představení zásad Výchovy bez poražených můžete těšit na praktický nácvik nových dovedností, jako jsou rozpoznání problému a jeho vlastnictví, pasivní a aktivní naslouchání, Já-sdělení a Metoda III – řešení problémů tzv. bez poražených (označovaná často také jako tzv. „win-win“ přístup).

V ceně kurzovného je originální pracovní sešit, kniha Výchova bez poražených a drobné občerstvení.

Strukturu a obsah kurzu si můžete prohlédnout zde: http://www.vychovabezporazenych.cz/obsah-kurzu.html

Přihlásit se můžete přes tento rychlý formulář: http://www.vychovabezporazenych.cz/prihlaska-praha-sarkak.html

Více informací v letáčku:

Leták PET Flamedance

Pokud potřebujete více informací, chcete si omrknout prostory nebo mě, přijďte na ochutnávkou lekci 2. března:

Ochutnávka VBP