VÝCHOVA BEZ PORAŽENÝCH

Když jsem se stala matkou zaujala mne mezi mnoha jinými kniha Thomase Gordona Výchova bez poražených a v různých situacích jsem se k ní vracela, jak naše tři děti rostly. Přečetla jsem hodně knih o výchově, vzdělávání a komunikaci s dětmi, absolvovala různé semináře a kurzy, ale doporučení pana Gordona zapadla do mého světa tak nějak nejlépe.
S radostí jsem se proto v roce 2017 zapojila do prvního kurzu pro lektory P.E.T v ČR, aby se dobré myšlenky mohly snáz šířit dál. O rok později jsem se stala také lektorkou T.E.T. – Školy bez poražených, kurzů pro učitele. Principy komunikace Bez poražených se snažím uplatňovat ve všech oblastech svého působení.

DSC_90121

Knihu Výchova bez poražených ráda doporučuju a sama z ní při komunikaci nejen doma s dětmi čerpám už pár let. Jsem moc vděčná za možnost být průvodcem ostatním rodičům na jejich cestě obracení se sama k sobě, porozumění vlastním potřebám a při učení se novým dovednostem v komunikaci nejen s dětmi.
To je pro mě na Výchově bez poražených nejcennější, že nedává žádné univerzální rychlonávody, nebere rodičům jejich kompetence, nenabízí instantní řešení, ale je autentická, uchopitelná a čerpá ze života.

P.E.T. (Parent Effectiveness Training = nácvik účinnějšího rodičovství) je lety osvědčený formát kurzu pro rodiče, který pomáhá rodičům po celém světě budovat a udržovat dobré vztahy s dětmi, řešit složité situace a konflikty v rodině.
Konflikty jsou v blízkých vztazích nevyhnutelné. Důležité je, jak je umíme zvládat. S námi se můžete učit, jak na to.
P.E.T. je postaven na myšlence, že výchova se může obejít bez trestů a vést k naplnění potřeb dětí i rodičů takovým způsobem, aby z nejbližších vztahů nikdo nevycházel poražený.
Kurz vychází z myšlenek psychologa Thomase Gordona, které popsal ve své knize Výchova bez poražených. Skládá se z celkem 24 hodin, během kterých se kromě představení zásad Výchovy bez poražených můžete těšit na praktický nácvik nových dovedností, jako jsou rozpoznání problému a jeho vlastnictví, pasivní a aktivní naslouchání, Já-sdělení a Metoda III – řešení problémů tzv. bez poražených (označovaná často také jako tzv. „win-win“ přístup).

Komu je kurz určený:

Všem rodičům a dalším pečujícím osobám v rodině. P.E.T. je komplexní model pro rozvoj vztahů v rodinách všech typů. Funguje pro děti od raného věku až po rebelující adolescenty, s odlišnostmi v komunikaci s dětmi různého věku se v kurzu pracuje.

Co se naučíte:

  • mluvit k dětem tak, aby vám skutečně naslouchaly
  • naslouchat dětem tak, aby se cítily pochopené a přijaté
  • řešit konflikty v rodině, aby nikdo neprohrál, a přesto byly úspěšně vyřešené
  • komunikovat tak, abyste snáze řešili složité rodinné situace a problémy
  • zvládat náročné emoce a situace
  • zbavit se automatizmů převzatých z vlastní výchovy a nahradit je účinnějšími postupy
  • vypořádat se s názorovými střety a konfliktem hodnot, vyvarovat se komunikačních bloků, které zastavují komunikaci

Strukturu a obsah kurzu si můžete prohlédnout zde: http://www.vychovabezporazenych.cz/obsah-kurzu.htmlDSC_0297

Ohlasy účastníků mých kurzů:
„Jsem nadšena z jednoduchosti schématu, které kurz představuje, a zároveň i z jeho hloubky. Témata mě vedla k zamyšlení nad sebou, rodinou, přístupem společnosti k výchově atd. Velmi příjemné a obohacující bylo také společné sdílení ve skupině.“ (Denisa M.)

„Jsem z kurzu nadšená! Jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost do kurzu chodit a tím změnit své chování, a naučit se novým netodám ve výchově, které mají smysl a jsou tak důležité pro všechny!“ (Eva P.)

Pro absolventy mých kurzů jsem založila uzavřenou skupinu na facebooku, kde mohou sdílet své zážitky spojené s přístupem Bez poražených. Jednou za čas také pořádám podpůrná setkání s absolventy naživo, abychom se vzájemně povzbudili a inspirovali.

Cena kurzu: 4 900,-
Kontakty
V případě jakýchkoliv otázek mě prosím kontaktujte:
Telefon: 602 31 86 86
E-mail:  sarka@pocatkymaterstvi.cz
Facebook: https://www.facebook.com/dulasarkakucerova/