SLUŽBY DULY

Základem mého přístupu je maximální respekt k požadavkům a potřebám konkrétní ženy. Jako dula jsem připravena podporovat a provázet ženu na její individuální cestě k vlastnímu porodu v takové míře, na kterou je žena sama připravena. Doprovodím klientku k takovému porodu, jaký si sama vybere a způsobem, na jakém se společně dohodneme. Dle požadavků klientky jsem s ní v kontaktu a mohu ji provázet celým předporodním, porodním a poporodním procesem v míře stanovené vzájemnou dohodou.

Možností spolupráce s klientkou je mnoho. Některé ženy mne kontaktují na začátku těhotenství a chtějí formou individuálních schůzek provázet až k porodu. Jiné ženy se se mnou setkají na některém z mých aktuálně pořádaných programů a pak se rozhodnou, že chtějí, abych je doprovázela k porodu.

Jiné ženy si na mne najdou kontakt ve virtuálním prostoru nebo dostanou doporučení. Po prvním kontaktu telefonicky nebo emailem si domluvíme oboustraně nezávaznou třicetiminutovou schůzku zdarma, kde se vzájemně poznáme a sdělíme si základní informace. Po setkání se teprve rozhodujeme, zda zahájíme spolupráci.

mojebříškoPokud je žena rozhodnutá, že chce využít mých služeb, nejobvyklejší postup je tzv. porodní balíček. Podmínkou doprovodu k porodu je pro mne devadesátiminutová předporodní schůzka, která se odehrává na místě, na kterém se s klientkou domluvíme. Pokud by u porodu měla být přítomna další blízká osoba, je ideální, pokud se schůzky může také zúčastnit. Náplní předporodního setkání je seznámení duly s konkrétními požadavky a představami rodičů, konzultace porodních přání, případně pomoc při jejich sestavování, možnosti duly u porodu, konkrétní praktické informace ohledně doprovodu, platba zálohy v hotovosti a také podpis dohody o spolupráci.

Čtrnáct dní před předpokládaným termínem porodu zahajuji tzv. držení porodní pohotovosti, kdy jsem 24 hodin denně na telefonu k dispozici pro možnost cokoliv konzultovat a připravená vyjet k porodu.

Balíček služeb dále zahrnuje nepřetržitý doprovod k porodu, během kterého jsem klientce (i jejímu partnerovi) k dispozici podle jejich potřeb jako emocionální, psychická i fyzická opora a pomoc při hledání vhodné polohy nebo dalších nefarmakologických úlevových prostředků.

Poslední součástí balíčku služeb duly je poporodní návštěva v délce 90 minut. Během této návštěvy s klientkou rekapitulujeme spolupráci, odpovídám na její dotazy, poskytuji podporu nové rodině v šestinedělí, předávám své zkušenosti s péčí o dítě a při zahájení kojení. Ještě během šestinedělí jsem s ženou v kontaktu, pokud o to má zájem, s koncem šestinedělí pak naše spolupráce končí.

DSC_03375151

Pokud budete mít jakoukoli otázku či nejasnost, ozvěte se mi, ráda Vám odpovím. Můj email je sarka@pocatkymaterstvi.cz, můj profil najdete také na Facebooku dulasarkakucerova, nebo můžete zavolat na telefonní číslo 602318686.