Kurzy vázání šátku pro začátečníky 2023

Každý měsíc ve středu se můžete přijít naučit vázat své miminko na svoje tělo do RKC Paleček. Šátky k zapůjčení budou k dispozici, panenky na vyzkoušení také. Skupinka bude komorní, vhodná pro těhotné nebo pro ženy s miminky cca do tří měsíců. Naučíte se pracovat s pevným tkaným šátkem. Těším se na viděnou!

Prosím o přihlašování na email sarka@pocatkymaterstvi.cz

IMG_2650Povíme si, proč děti potřebují nosit, výhody vertikálního úvazu, praktické drobnosti například ohledně oblékání do zimy i tepla a můžeme konzultovat i výběr šátku. Naučíme se úvaz kříž s kapsou uvnitř, vše v poklidné atmosféře přizpůsobené individuálním potřebám žen i dětí.

Kurz trvá maximálně 2 hodiny.

Cena: 250,- Kč (partner + 100,- Kč)

 

 

 

Termíny:

mimořádný termín 11.1. od 10.00 hodin

poslední středa v měsíci:

25.1. od 13.00 hodin

22.2. od 13.00 hodin

29.3. od 13.00 hodin

26.4. od 13.00 hodin

31.5. od 13.00 hodin

28.6. od 13.00 hodin

v RKC Paleček, Písecká 17, Praha 3 v prostoru Poradna

 

 

 

Nový kurz pro MIMINKA

Od ledna 2023 povedu v RKC Paleček znovu kurzy zpívání, říkanek a drobného protažení a možná i maličko tančení pro rodiče s nejmenšími dětmi. Lekce jsou určené pro děti od 5 měsíců do 1 roku, které ještě nechodí.

Chcete aktivně trávit čas s vaším miminkem, naučit se nové říkanky, písničky, potkat se s dalšími rodiči a dětmi? Přidejte se k nám.

RKC Paleček

Náplň lekce: přivítání, říkadla, básničky, společné zpívání, protažení a jemné procvičení miminek i rodičů, podpora kontaktu s miminkem, inspirace na doma, možnost sdílet vlastní rodičovské zkušenosti.

Co je v ceně: 11 lekcí (4. 1. 2023 12:00 – 22. 3. 2023 12:00), délka lekce: 45 minut, lekce se nekoná ve středu 15. 3. 2023 (jarní prázniny).

Cena: 1760,- Kč, možno i jednotlivé lekce za 160,- Kč

Přihlášení: zde https://rcpalecek.webooker.eu/

Těším se na setkávání!

Podpůrné skupinky – od září 2022

Začínáme 7. 9. 2022.

Aktuální data skupinek na první pololetí 2022, nečekané změny termínů a další informace najdete na mém FB: https://www.facebook.com/dulasarkakucerova

V Praze v současnosti organizuji tři podpůrné skupinky, na které Vás srdečně zvu. Skupinky jsou otevřené, takže může dorazit kdokoliv se cítí osloven. Děti jsou vždy vítány a mohou být spolu s námi v kruhu, nebo mohou využít hernu, pokud budou mít k sobě někoho dospělého. Pro dospělé je zde minikavárna s drobným občerstvením a také možnost ohřát si vlastní donesené jídlo.Skupinka

Podpůrná skupinka pro ženy v počátcích mateřství se koná vždy první a třetí STŘEDU v měsíci. Setkávání jsou určená pro ženy s miminky, které hledají podporu ve své nové roli a zajímá je kontaktní rodičovství. Nejčastěji si povídáme o kojení, spaní, nošení, krmení, vylučování a dalších aspektech péče o děti s důrazem na plnění jejich potřeb. Na některý měsíc máme stanovené téma, jindy vše plyne volně a probíráme, co kdo zrovna přinese. Podporujeme mateřské kompetence, láskyplné vztahy v rodinách a radost ze života s dětmi.

Podpůrná skupinka Sourozenci v pohodě se koná druhou STŘEDU v měsíci a je určena pro rodiče více dětí. Kladete si otázku, jak zvládnout více dětí najednou? A budou se mít děti rády? Jestli se mateřská láska dělí mezi sourozence nebo se s každým dalším dítětem násobí? Přemýšlíte, jestli je možné chovat se ke všem dětem stejně? Chcete se podívat na své vlastní zážitky z dětství se sourozenci? Hledáte bezpečný prostor, kde sdílet svoje očekávání, obavy i radosti z vícenásobného mateřství? Chcete potkat další ženy v pobodné životní situaci? Právě pro vás je určena tato skupinka.

Obě setkávání probíhají v kurzové místnosti RKC Paleček, Písecká 17, Praha 3 vždy od 13 do 15 hodin a je dobré se na ně předem hlásit na email sarka@pocatkymaterstvi.cz

Podpůrnou skupinku pro rodiče s batolaty máme už čtvrtý rok a velmi se osvědčila. Bude každou první a třetí STŘEDU v měsíci. I když miminka odrostou, je stále co sdílet a otázek, na které každý den hledáme odpovědi, přibývá s měnícími se potřebami dětí. Proto jsme upravily čas setkávání, aby větší děti mohly po obědě jít v klidu domů spát. ;-) Uvidíme se tedy mezi 10 a 12 hodinou v prostoru poradna RKC Paleček, Písecká 17, Praha 3. Možno zvonit rovnou na samostatný zvonek. Rovněž poprosím o přihlášení emailem sarka@pocatkymaterstvi.cz

Těším se na viděnou.