Výchova bez poražených – komunikační kurz pro rodiče 2020

DSC_0297

P.E.T. (Parent Effectiveness Training = nácvik účinnějšího rodičovství) je lety osvědčený formát kurzu pro rodiče, který pomáhá rodičům po celém světě budovat a udržovat dobré vztahy s dětmi, řešit složité situace a konflikty v rodině.
Konflikty jsou v blízkých vztazích nevyhnutelné. Důležité je, jak je umíme zvládat. S námi se můžete učit, jak na to.
P.E.T. je postaven na myšlence, že výchova se může obejít bez trestů a vést k naplnění potřeb dětí i rodičů takovým způsobem, aby z nejbližších vztahů nikdo nevycházel poražený.
Kurz vychází z myšlenek psychologa Thomase Gordona, které popsal ve své knize Výchova bez poražených. Skládá se z osmi tříhodinových nebo čtyř šestihodinových setkání (celkem 24 hodin), během kterých se kromě představení zásad Výchovy bez poražených můžete těšit na praktický nácvik nových dovedností, jako jsou rozpoznání problému a jeho vlastnictví, pasivní a aktivní naslouchání, Já-sdělení a Metoda III – řešení problémů tzv. bez poražených (označovaná často také jako tzv. „win-win“ přístup).

V ceně kurzovného je originální pracovní sešit, kniha Výchova bez poražených a drobné občerstvení.

Strukturu a obsah kurzu si můžete prohlédnout zde:

http://www.vychovabezporazenych.cz/obsah-kurzu.html

Přihlásit se na podzimní kurzy do Prahy můžete přes tento rychlý formulář:

http://www.vychovabezporazenych.cz/prihlaska-praha-sarkak.html

Přihlásit se a na cokoliv se zeptat můžete také na adrese:

sarka@pocatkymaterstvi.cz

Ohlasy účastníků mých kurzů:
„Jsem nadšena z jednoduchosti schématu, které kurz představuje, a zároveň i z jeho hloubky. Témata mě vedla k zamyšlení nad sebou, rodinou, přístupem společnosti k výchově atd. Velmi příjemné a obohacující bylo také společné sdílení ve skupině.“ (Denisa M.)

„Jsem z kurzu nadšená! Jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost do kurzu chodit a tím změnit své chování, a naučit se novým netodám ve výchově, které mají smysl a jsou tak důležité pro všechny!“ (Eva P.)

Pro absolventy mých kurzů jsem založila uzavřenou skupinu na facebooku, kde mohou sdílet své zážitky spojené s přístupem Bez poražených. Jednou za čas také pořádám podpůrná setkání s absolventy naživo, abychom se vzájemně povzbudili a inspirovali.

Cena kurzu: 4 900,-
Zahrnuje pracovní sešit, knihu Výchova bez poražených a drobné občerstvení
(pro pár cena za oba 7000,-, dva sešity a jedna kniha)

Termíny podzimních kurzů PET:
Varianta sobotní, 4 x 6 hodin, 9 – 16 hodin, 12 – 13 pauza na oběd:
17. 10. + 1. 11. + 14. 11. + 28. 11. 2020

Varianta středeční, 8 x 3 hodiny, 16,30 – 19,30 hodin:
7., 14., 21. 10. , 4,. 11., 18., 25. 11. a 2. 12. 2020

Celkem 24 hodin společné práce na zlepšení komunikace! ;-)

Místo, kde kurz probíhá:                                                                                         Prostor Pod schody, Na Míčánkách 7, 101 00 Praha 10                                            Více na  https://www.facebook.com/podschodyVrsovice/

Těším se na viděnou!